Pędzące Żółwie

Pędzące Żółwie to zespół istniejący od grudnia 2010 roku. Zainspirowani przez perkusjonalistę Maćka, który od lat jest pasjonatem muzyki latynoskiej, Asia, Jacek, Michał, Tomek i oczywiście Maciek postanowili zająć się muzyką latynoską. Muzyką zajmowali się od zawsze czy to w rozmaitych zespołach, czy to na licznych kursach, czy to wreszcie w ramach szkolnej edukacji muzycznej. Zdecydowali się połączyć swoje doświadczenia i umiejętności i tak powstał zespół Pędzące Żółwie. Dlaczego Pędzące Żółwie? Bo spieszymy się powoli.

Jeśli chodzi o inspiracje, nasza uwaga pędzi w stronę południowoamerykańskich rytmów tanecznych oraz bossy novy, ale nie odwracamy się też całkiem od rodzimej kultury. Takie latino po polsku. Ta polskość jest widoczna przede wszystkim w tekstach autorstwa Żółwi oraz naszego przyjaciela Stasia Jonczyka. Rytmy latynoskie w naszym wykonaniu przepuszczone są przez filtr polskiego odczuwania harmonii. Tak powstaje unikalna muzyka połączenia dwóch światów. Teksty lekkie i przyjemne, ale nie błahe, tworzą idealne dopełnienie, ale nie tło, kompozycji.

Mieliśmy okazję występować na scenach wielu warszawskich i podwarszawskich klubów i klubokawiarni (m.in. Tygmont, Grawitacja, Harenda, Chwila Klub, Mam Ochotę, MiTo, The Lounge). Dwukrotnie braliśmy udział w Festiwalu Kultur Lokalnych w Radzyminie. Gościliśmy również na wielu festiwalach organizowanych przez MDK Wołomin. Występowaliśmy także na wielu eventach i imprezach firmowych.

W skład zespołu wchodzą:

Asia Iwaszko –wokalistka; Tomek Gańko –gitarzysta; Maciek Górski – bębniarz; Jacek Iwaszko –gitarzysta; Michał Rogowski – basista.