Alabama Band

Alabama Band powstał w 1995 roku w Mińsku Mazowieckim. Początkowo jako duet śpiewających gitarzystów: Grzegorza Piwka i Andrzeja Samsona, później jako trio ze śpiewającym basistą Andrzejem Karczmarczykiem z powodzeniem występował w lokalnych pubach. Rok później do zespołu dołączył perkusista Stanisław Krzemiński i od tej chwili grupa rozpoczęła występy w warszawskich klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce. Po 2 latach nowym gitarzystą zespołu został Janek Kaczorek. Obecnie Alabama Band koncertuje ze śpiewającym gitarzystą Grzegorzem Kopką, a od lutego 2009, z nowym basistą Krzysztofem "Edim" Dyczkowskim.


W roku 2006 zespół został zaproszony do warszawskiego klubu „Oczko” gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony zarówno fanów i stałych bywalców tego klubu jak i ludzi z branży muzycznej. Po otrzymaniu pochlebnych recenzji z występu w „Oczku” grupa została zaproszona do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Country Top’06 w Dziechcińcu koło Wiązownej (23 czerwca 2006) i wystąpiła wśród takich gwiazd jak Lonstar Band, Colorado Band, Suzie Candell (Niemcy), Scena Country, Sexy Texas i Rodeo Dance.

Od 2007 roku rozpoczęły się cyklicznie koncerty w Countrowym Klubie „Alamo”. Zespół utrzymuje również stałą współpracę z siecią amerykańskich restauracji „Jeff’s”.


Oto ważniejsze daty w historii zespołu:

17.06.2007 - VIII Międzynarodowy Piknik Country w Kaniach

15.07.2007 - XIII Pikniku Country w Dąbrowie Górniczej

03.11.2007  koncert "unplugged" w DKŚ w Warszawie. Koncert został zarejestrowany, a następnie wydany na CD - " Dom Kultury Śródmieście przedstawia - ALABAMA BAND LIVE".

18-19.08.2008 - XI Western Piknik 2008, Wolin Park Sułomino, występ w amfiteatrze w Miedzyzdrojach.

lipiec 2009 - Piknik Country w Mrągowie-odbiór nagrody IX Plebiscytu Dyliżanse 2006-2008 w kategorii "Nowy wykonawca".

W roku 2012 zespół rozpoczął stałą współpracę z Dorotą Krawczyk(www.dorotakrawczyk.eu.),, niezwykle utalentowaną młodą wokalistką,co zaowocowało serią udanych koncertów promujących III Festiwal "Czyste Country" w Wolszytnie oraz nagraniem dwóch utworów, specjalnie napisanych dla Doroty przez Lonstara. Premierowy utwór "Ja uciekam" został zakwalifikowany do finału konkursu na Nową Piosenkę Country na tegorocznym festivalu w Mrągowie. Zapraszamy do odwiedzenie oficjalnej strony Doroty - www.dorotakrawczyk.eu. Znajdziecie tam najnowsze informacje na temat koncertów, fotokronikę imprez, relację video z koncertów i wiele innych ciekawych informacji.

Lato 2012 to trasa koncertowa promująca festiwal "Czyste Country 2012" gdzie zespół oprócz własnych występów towarzyszył Dorocie Krawczyk, promując jej pierwsz płytę. Podczas trasy odwiedziliśmy między innymi Poznań, Bukowinę Tatrzańską, oraz Terchovą na Słowacji.

Lipiec 2012 to występ na Międzynarodowym Pikniku Country w Mrągowie.

16.08.2013- Alabama Band reprezentował Polskę na 20 jubileuszowym Festiwalu Country w Visagino na Litwie, gdzie wspólnie z przyjaciółmi z Litwy: Alvitą, Rasą, Viktorem i Arturem z powodzeniem zaprezentował 30 minutowy polsko-litewski projekt.

 

Obecny skład zespołu to:

Andrzej Samson - gitara akustyczna, śpiew
Grzegorz Kopka - gitara solowa, śpiew
Ania Rybczyńska - skrzypce
Krzysztof "Edi" Dyczkowski - gitara basowa
Stanisław Krzemiński - perkusja
Tomek "Szafran" Szafrański - perkusja.

Drink Bar

Historia zespołu sięga drugiej połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to muzyka country w Polsce była towarem deficytowym, Najczęściej przywożona ze Stanów Zjednoczonych na czarnych krążkach i taśmach magnetofonowych docierała do nas w nie najlepszej jakości. W tej atmosferze nabierała dodatkowej tajemniczości, a wręcz magii, więc kiedy usłyszeliśmy kaskadowe dźwięki 5-cio strunowego banjo Erla Scruggsa byliśmy oczarowani i już wiedzieliśmy, że to nasza muzyka. Nazywała się bluegrass.
Pierwszy znaczący sukces zespołu nastąpił w 1989 roku. DRINK BAR wygrał eliminacje do Mrągowa organizowane wówczas w warszawskiej Stodole. Wygrana, wspólnie ze świetną, lecz niewystępującą już kapelą Little Maggie, była także dużym sukcesem muzyki bluegrass w Polsce. Od tej pory DRINK BAR wielokrotnie występował na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. Dziś zespół można spotkać na wielu scenach całej Polski jak i poza granicami kraju.

Jo & Lazy Fellow

Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce, którą kochali najbardziej.

Taka jest historia Jo & Lazy Fellow. A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa, dużo pozytywnej energii i moc niespodzianek...
Organizacja imprez Warszawa